FERRO Software - producent systemów komputerowych
FERRO Software - producent oprogramowania komputerowego
FERRO Software - producent programów komputerowychProgramy software oprogramowanie - program do archiwizacji danych, obsługi karty TV, pakiet biurowyPoniżej prezentujemy ofertę programów FERRO Software:


  Ferro Backup System™    zamów licencję  

Ferro Backup System™ - system archiwizacji danych Program służy do backupu i archiwizacji danych komputerowych w firmach. Dzięki centralnemu zarządzaniu można szybko i wygodne wykonać archiwizację wszystkich komputerów biurowych, laptopów i serwerów podłączonych do sieci lokalnej.

Ferro Backup System™ nie wymaga drogiego serwera, serwerowej wersji systemu operacyjnego czy też napędów taśmowych. Ze względu na to, że kompresja danych odbywa się już po stronie stacji roboczych a nie na serwerze, na serwer archiwizacji można przeznaczyć zwykły, tani komputer PC z większym dyskiem twardym.

Zastosowany własny, niezależny od Microsoft Networks, protokół komunikacyjny pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo sieci lokalnej, a dzięki małym wymaganiom sprzętowym nadaje się do zastosowania również na słabszych komputerach i w sieciach o małej przepustowości. Więcej: www.ferrobackup.com
  Ferro Cyfrowy Magnetowid™    freeware (program bezpłatny)
Ferro Cyfrowy Magnetowid™ - uniwersalny program do obsługi kart telewizyjnych, kart wideo i kamer USB
Program służy do odtwarzania i nagrywania plików multimedialnych, m.in. typu: avi, mpg, divx, asf, mp3, itp. Program umożliwia też oglądanie filmów z napisami, płynne powiększanie fragmentów obrazu (zoom).

Posiadając kartę telewizyjną lub inne urządzenie przechwytujące (karta video lub kamera USB) można zapisywać materiał audio-video na dysk twardy.

Ważną funkcją programu jest również programator, dzięki któremu możemy podobnie jak w tradycyjnym magnetowidzie zaprogramować automatyczne nagrywanie wybranych audycji. Więcej: vcr.ferro.com.pl
  Ferro CCTV™    freeware (program bezpłatny)

Ferro CCTV - program do rejestracji obrazu z kamery (internetowej, VHS, DV) pozwalajšcy zbudować własny system monitoringu wideo Ferro CCTV™ 3 to program, dzięki któremu małym kosztem zbudujesz własny system monitoringu wideo. Zabezpieczysz mieszkanie, działkę lub samochód pozostawiony na parkingu. Możesz kontrolować własną firmę, magazyn, sklep lub biuro.

Obrazy i dźwięki mogą być równocześnie zapisywane na dyskach twardych komputera. Stosowany format zapisu - Windows Media Video - wykorzystuje wydajny algorytm kompresji MPEG-4, który eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych kodeków (DivX, XVid, H.264).

Ferro CCTV jest wyposażony w detektor ruchu i detektor dźwięku, które włączają nagrywanie tylko wtedy, gdy obiekt znajdujący się w kadrze kamery porusza się lub gdy w pobliżu mikrofonu słychać rozmowę. Dzięki temu, zapisany materia audiowizualny zawiera tylko te fragmenty, w których "coś się dzieje". W ten sposób zaoszczędzisz miejsce na dysku oraz szybciej przejrzysz pliki z nagraniami. Więcej: www.ferrocctv.com
  miniOffice™    freeware (program bezpłatny)
miniOffice™ - pakiet biurowy zawierający edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny
miniOffice™ to pakiet oprogramowania biurowego zawierający rozbudowany edytor tekstu oraz arkusz kalkulacyjny.

Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i systemowym umożliwia komfortową pracę nawet na komputerach PC klasy 486 z systemem Microsoft® Windows® 95.

130 funkcji zawartych w arkuszu kalkulacyjnym umożliwiaja przeprowadzanie skomplikowanych obliczeń, a wbudowany słownik języka polskiego pozwala na bieżąco sprawdzać pisownię edytowanych dokumentów tekstowych.
  Ferro BioVid™    dodatkowe informacje    na zamówienie

Program do przechwytywania poklatkowego BioVid to specjalistyczny program służący do przechwytywania obrazu z kamer wideo. Przeznaczony jest głównie do nagrywania filmów w technice poklatkowej pozwalającej na rejestrację procesów długotrwałych (ang. time-lapse photography) i odtwarzania ich w przyśpieszonym tempie.

Wykorzystywany jest w szerokim zakresie przez ośrodki naukowe podczas przeprowadzania badań obserwacyjnych.

Współpracuje z większością prostych kamer wideo rejestrujących obraz w paśmie widzialnym oraz z kamerami profesjonalnymi IR i UV.
  System Monitoringu Mediów    dodatkowe informacje    na zamówienie
System Monitoringu Mediów - system monitorowania mediów (radia i telewizji)
Program służy do archiwizacji danych audiowizualnych i przeznaczony jest dla firm zajmujących się monitoringiem środków masowowego przekazu.

W skład systemu wchodzą następujące aplikacje:
  • TV Worker - nagrywanie audycji telewizyjnych
  • WA Worker - nagrywanie internetowych audycji radiowych WindowsAudio
  • RA Worker - nagrywanie internetowych audycji radiowych RealAudio
  • Batch Server - moduł zarządzający
  • Fe Player - prezentacja danych multimedialnych
  • Tools - narzędzia pomocnicze
  FTPUse    dodatkowe informacje    freeware

Mapowanie serwera FTP pod literę dysku FTPUSE to wygodny klient FTP, który pozwala zmapować serwer FTP pod lokalną literę dysku. Po wykonaniu polecenia w systemie pojawia się wirtualny dysk twardy, z którego można korzystać, jak ze standardowego dysku twardego.

Zasoby serwera FTP są dostępne dla wszystkich programów, które "nie wiedzą", co to jest protokół FTP. Można zatem przeglądać zawartość katalogów, kopiować i usuwać pliki z serwera FTP przy zastosowaniu tradycyjnych narzędzi plikowych, takich jak: Eksplorator Windows, Total Commander, itp.
  SLR - Speed Local Renderer    dodatkowe informacje    zamów

Speed Local Renderer - program wspomagający renderowanie animacji 2D Program przeznaczony jest dla użytkowników systemu ANIMO. System ANIMO służy do produkcji bajek animowanych, natomist SLR wspomaga proces renderowania animacji.

Program sprawia, że proces renderingu jest dużo szybszy i wykonywany jest w całości automatycznie.

SLR wykorzystywany jest przez studia animacyjne na całym świecie.
  CTP - 2 - ANIMO    dodatkowe informacje    zamów
CTP to ANIMO - program do konwersji pomiędzy systemami animacji 2D
Kolejność klatek filmu animowanego zapisywana jest w formie tzw. ' recepty ' (ang. ' xsheet ').
Program CTP-2-ANIMO służy do przeprowadzania konwersji recept animacyjnych z systemu CTP do systemu ANIMO.

CTP to produkt firmy Crater Software, ANIMO - firmy Cambridge Animation Systems Ltd. Obie są światowymi liderami w produkcji oprogramowania animacyjnego.
  Ferro CCTV™ 1    dodatkowe informacje    zamów

Ferro CCTV - program do rejestracji obrazu z kamery (internetowej, VHS, DV) pozwalający zbudować własny system monitoringu wideo Ferro CCTV to zestaw dwóch programów, dzięki którym można małym kosztem zbudować własny system monitoringu wideo.

Pierwszy składnik zestawu - program Ferro CCTV Nagrywarka - umożliwia rejestrację obrazu z dowolnego rodzaju kamery i zapis materiału wideo na dysku komputera. Pełna automatyzacja, detekcja ruchu, zapis poklatkowy i kompresja obrazu za pomocą popularnych kodeków DivX®. Drugi program - Ferro CCTV Odtwarzacz - służy do wygodnego przeglądania nagranych zdarzeń. Wyświetlanie dokładnej daty i godziny zdarzenia, płynny zoom, wyszukiwarka nagrań.

Ferro CCTV pozwala na monitorowanie pomieszczeń np.: hal produkcyjnych, magazynów, sklepów, biur, jak i terenów otwartych: parkingów, stacji paliw, ogrodów. Przeznaczony jest dla sklepów, barów, stacji paliw, itp. oraz dla posesji prywatnych.
  FERRO FBase    dodatkowe informacje    zamów

FBASE - program do prowadzenia ewidencji środków trwałych i sprzętu drobnego
Jest to aplikacja bazodanowa składająca się z dwóch modułów. Pierwszy (Sprzęt drobny) przeznaczony jest dla firm prowadzących swoje zestawienie transakcji w formie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Drugi (Środki trwałe) wykorzystywany jest przy ewidencjonowaniu rzeczowych aktywów trwałych przedsiębiorstwa.

Program oferuje wiele możliwości wydruków raportów. Oprócz tego program automatycznie dokonuje kopie bezpieczeństwa baz danych.FERRO Software - producent oprogramowania komputerowego
strona główna e-mail english version